FORGOT YOUR DETAILS?

KÜSIMUSED JA TEEMAD ALGAJATELE

Kas mõtled lohesurfi õppimise peale või oled just alustanud ja soovid teada, kuidas edasi? Loomulikult teed sa uurimustööd ja see on hea algus! Mida rohkem tead oma uue kire kohta, seda kiiremini arened peale esimesi samme rannal. Me elame Sulle kaasa - Tere Tulemast!

Mis on lohesurf?

Lohesurf on tänapäeval üks kiiremini arenevaid veespordialasid. Ja üks põnevamaid ja mitmekülgsemaid. Lohesurf ühendab endas mitmete spordialade elemente - lohe juhtimine, veelaud (wakeboarding), surfimine ja isegi langevarjusport. Lohesurfis on võimalik teha veelauaga sarnaseid trikke ilma paadi või kaablipargi olemasoluta - vajad lihtsalt lohet. Saad sõita tunde korraga, kõrvus ainult tuule kohin. Ei pea muretsema järjekordade pärast järgmisele ringile minekul. Kas suudad ette kujutada 10 meetri kõrguseid hüppeid siledalt veepinnalt ilma rambi või kickerita? Või piiramatut sõitmist lumeväljadel ainult lohe ja trapetsi abil (lumesurf lumelaua või suuskadega).

Lohesurfi õppimine on väljakutse, aga see ei vaja eriti palju jõudu. Ümber keha kinnituv trapets kannab käte asemel enamuse koormustest ja võimaldab sõita peatumata tundide viisi. Enamik keskmises füüsilises vormis inimesi saavad edukalt lohesurfi õppida, isegi lapsed. Kõige väljakutsuvam on tavaliselt lohe lennutama õppimine. Hea uudis on see, et enamus sellest käib õppelohe abil. Õppelohe võimaldab aru saada esmastest sammudest lohe käsitsemisel ilma suuremat "päris lohe" tõmbejõudu kasutamata. Esimesed sammud tehakse tavaliselt õppelohega suuruses 1,5-3m.

Lohesurf on võrreldes algusaastatega kõvasti edasi arenenud. Kasutusel on palju turvalisust suurendavaid ja standardiks saanud lahendusi - mitu turvapäästikut, võimalus hetkega lohest välja lasta enamus selle tõmbejõust ning peaaegu hetkega saada vette kukkunud lohe uuesti üles ja lendama. Need on märkimisväärselt kiirendanud lohesurfi õppimist. See, mis vanasti võttis aega kuid, saab nüüd selgeks päevadega. Kuigi kaasaegne lohesurfi varustus on teinud selle ala õppimise ülilihtsaks, võib öelda, et koolitus on ikkagi kohustuslik. Ilma selleta võivad asjad kiiresti hapuks minna. Seetõttu on lohesurfi koolituse võtmine usaldusväärselt ja sertifitseeritud koolitajalt esmatähtis!

Tutvu meie lohesurfi koolitustega. Hea uudis on see, et tuul on tasuta. 70% planeedist on kaetud veega - meie kasutuses on lõputu sõidukohtade valik. Kui oled lumelaudur või suusataja, siis pane asjad jalga ja saad lumelohetada lagendikel ning järvedel ilma mäepiletile raha kulutamata.

Millised on esimesed sammud lohesurfariks saamisel?

Pealtnäha võib lohesurfi õppimine tunduda keeruline väljakutse. Siin on nõuanded, mis teevad asja palju lihtsamaks. Toome välja seitse sammu, mis viivad sind kaldalt vaatamise asemel ise lohesurfama.

1. Õppelohe

Saladus varakult ja hästi lohe lennutama õppimiseks peitub investeeringus õppelohesse. See on mõeldud täpselt selleks. Enamus õppimise ajast läheb lohe lennutamise tehnika selgeks saamisele. Õppelohed on väiksemad ja tunduvalt nõrgema tõmbega kui täismõõdus surfilohed, mida kasutatakse vees ja lumel. Tavaliselt varieerub suurus 1,5-3m vahel. See on piisavalt suur, et Sind isegi parkimisplatsil rulaga liikuma tõmmata ja aitab tohutult hästi ette valmistada "päris" lohega vees või lumel sõitmiseks. See meeldib kindlasti ka Sinu sõpradele ja võib-olla nakatub mõni nendest samuti lohesurfi pisikuga.

2. Laua juhtimise oskused

Kui sa ei tegele aktiivselt lauasõidu aladega, siis kasuks tuleb igasugune harjutamine enne koolituse võtmist. Näiteks veelauasõit wakepargis või paadi taga on esmane soovitus. Kui see ei ole võimalik, saab alternatiivina kruiisida rulaga või lumelauaga. See aitab harjuda jalgade asetusega ja tasakaaluga laual viibides. Kindlasti ei ole eelnev harjutamine vältimatu eeldus. Ka ilma selleta saab lohesurfi täiesti edukalt õppida. Tõime selle välja kui kasuliku täienduse Sinu õppeprotsessile.

3. Lohesurfi koolitus

Seda hetke oled ilmselt oodanud. Siin õpid tuule suundade ja ilmastikutingimuste kohta. Õpid kokku panema ja üles seadma täismõõdus lohet ja saad harjutada vees. Koolituse mõte on aidata sind kohta ning tasemele, kus Sul on mugav ja turvaline iseseisvalt harjutamist jätkata juba enda isikliku varustusega. Mõni harrastaja lennutab siia kohta jõudes juba iseseisvalt õppelohet, teine harjutab vees esimesi pöördeid. Kui Sa ei ole kindel, kas oled valmis iseseisvalt harjutama, siis vajad kindlasti koolitustunde.

4. Varustus

Osta lohesurfi komplekt. Investeeri täispaketti ja harjuta iseseisvalt. Sul on vaja lauda ja lohet, mis sobib peamiselt esinevate sõidutingimuste jaoks. Enamus kaasaegseid lohesid on piisavalt lihtsad kasutada, seega ei pea ilmtingimata võtma spetsiaalselt algaja jaoks mõeldud varustust. Alati konsulteeri targematega, et otsustada, mis varustusega võiksid alustada.

5. Harjutamine

Mine ja harjuta kõike, mida õppisid koolitusel. Siis harjuta veel. Lohesurf on ala, kus ei saa professionaaliks paari esimese korraga. Ära heida meelt! Jää asjaga tegelema. See on kuhjaga seda väärt! Samuti ära häbene tutvuda kohalike surfaritega ja küsida nõu sõidutingimuste kohta. Surfarid on sõbralik rahvas. Niikaua kui käitud samamoodi, saad endale kindasti palju sõidukaaslasi ja sõpru aastateks.

6. Täiendav koolitus

Mõnikord on lisa koolitustunnid vajalikud, et aidata Sul areneda kaugemale kohast, kuhu oled toppama jäänud. Enamiku inimeste jaoks tähendab see veestarti lauaga või pikemate vahemaade katkematut läbimist. Teiste jaoks näiteks midagi keerulisemat nagu hüppamine või maandumised.

7. Veel varustust

Olgem ausad. Sa jääd sellest spordist sõltuvusse ja kasutad iga võimalust, et veeta tuuline päev merel. Seega tahad ja vajad varustust, et sõita igasugustes tingimustes. Kellelegi ei meeldi olla see, kes istub rannas ja vaatab oma sõpru sõitmas, kuna puudub õiges suuruses lohe või piisavalt soe kalipso. Võimalused lohesurfiks on lõputud, seega naudi sõitu Sõber!

Kuidas lohesurfi õppimine käib?

Lohesurfi õppimine koosneb kolmest algsammust.

1. Õpid lennutama õppelohet iseseisvalt (või koolituse ajal)

Sinu võimalikud laua juhtimise oskused ei loe lohesurfis kuni õpid lennutama lohet ennast. Õppelohed on väiksed, tavaliselt kahe liiniga lohed, mis võimaldavad õppida lohesurfiks vajalikke oskuseid ilma suurde lohesse investeerimata. Välistatud on "päris" lohe kahjustamine, mis on märkimisväärselt kallim võrreldes õppelohega. Osta või laenuta õppelohe ja veeda 4-10 tundi seda lennutades. Selliselt valmistud parimal moel järgmiseks sammuks. Sinu areng koolituse ajal on palju kiirem ja instruktor saab kiiremini liikuda täismõõdus lohega õpetamise juurde. Esimestel koolitustundidel on 80% rõhku lohe lennutamise oskuste ja tehnikate selgeks tegemisel. Iga tund, mis veedad enne seda harjutades, vähendab koolitusele kuluvat summat. Loomulikult võid jätta õppelohe lennutamise ka koolituse ajale.

2. Võtad koolituse

Lohesurfi ei ole võimalik õppida ühe pärastlõunaga sõbra lohet lennutades. Koolitus sisaldab spetsiifiliste oskuste omandamist, mis on hädavajalikud turvaliseks suure lohe lendu laskmiseks või vette minemiseks. Kas sa õpiksid sukeldumist või langevarjuhüppeid ilma eelneva koolituseta? Mis juhtuks kui paned varustuse üles liiga suure tuulega või siis kui lohe vette kukub ja see on vaja sealt kätte saada? Need ja paljud muud oskused annavad sulle koolituse käigus edasi meie kvalifitseeritud ja kogemustega instruktorid. Koolituse ajal saad hinna sees kasutada surfikooli varustust. Seega ei ole ohtu kahjustada enda uut ja kallist varustust.

3. Ostad varustuse

Nüüdseks tead, millega Sul tegemist. On aeg minna oma oskuseid arendama. Me aitame igal kliendil valida lohe, laua, trapetsi, kalipso ja võimaliku muu lisavarustuse vastavalt iga inimese isiklikele vajadustele. Varustus, mis sobib hästi näiteks teismelisele, ei ole palju kasuks täiskasvanu kätes. Me aitame Sind valiku tegemisel.

Miks võtta lohesurfi koolitus?

1. Elumuutev kogemus. Lohesurf on üks neist aladest, mida vaadates tekib pea alati huvi, et kuidas see tegelikult käib. Koolitus pakub head ja turvalist võimalust kogeda lohesurfiga seotud põnevust ja elamusi. Ära lihtsalt unista - hüppa kohe sisse, tule koolitusele ja tunne selle vaimustava spordiala jõudu, turvaliselt!

2. Proovi enne kui ostad. Paljud on huvitatud lohesurfist, kuid ei soovi kohe kulutada suurt summat varustusele. Võttes koolituse, saad hästi aru lohesurfi tegelikust olemusest väga väikese investeeringu eest. Meie poolt on kogu vajalik varustus, et saaksid koolituse käigus teada, kas see sport on Sinu jaoks.

3. Säästa aega ja raha. Meie kasutame kaasaegset, õiget ja turvalist varustust. Saad oma esimestel harjutamistundidel kasutada meie oma ja ei pea muretsema investeeringu tegemise pärast. Kõik lohed, lauad ja sõidukohad ei ole samad. Saad enne oma varustuse ostmist teada õigete lohe suuruste kohta, arvestades enda kaalu, tuule tugevust ja tingimusi, kus sõitma hakkad. Meil on aastatepikkune kogemus surfivarustuse müügil. Pakume parimaid hindu ja järelturuteenuseid Eestis.

4. Saad õppida lohesurfi turvaliselt. Kas prooviksid õppida lennuki juhtimist omal käel? Meie lohesurfi koolitused on rahvusvaheliselt sertifitseeritud. Hoiame ohutust ja kvaliteetset õpetamist kõige tähtsamal kohal. Hoolitseme selle eest, et oleksid peatselt iseseisvalt ja enesekindlalt vees harjutamas.

Lõbutse, loheta turvaliselt ja mõtle suurelt!

Millist varustust on lohesurfi jaoks vaja?

Kuigi lohesurf võib välja näha keeruline, eriti kaugelt vaadates, siis tegelikult on varustuse vajadus vägagi lihtne. Vältimatult vajad sa alustamiseks ainult järgnevat:

  • LOHE

Üldistatult on tegemist suure tuulelohega, mis on võimeline vette kukkudes uuesti lendu tõusma. Sellel on piisavalt jõudu, et tõmmata sõitja lauaga vee või lume peale liikuma. Lohede suurused varieeruvad olenevalt tuule tugevusest ja sõitja kaalust vahemikus 4-19m. Otsides lohet veendu, et ostad lohe komplekti, mis sisaldab lohet, liine, poomi, kaasaegseid ja töötavaid turvasüsteeme, pumpa ja kandekotti. Teadlik surfivarustuse müüja oskab Sind aidata õige valiku tegemisel.

  • LAUD

Välimuselt sarnane veelauaga, aga kujult erinev. Tehtud spetsiaalselt lohesurfiks. Enamasti kasutatakse saabaste asemel jala-aasasid ehk sidemeid (sträppe). Soovitame alustada suuremat sorti lauaga, et teha õppimine võimalikult lihtsaks.

  • TRAPETS

Trapets on varustuse komplekti osa, mis saab tihti teenimatult vähe tähelepanu. Pea meeles, et trapets on otseselt kehaga ühendatud. Kui see ei istu hästi, saad sellest kohe aru. Seega õige trapetsi valik on samuti väga oluline.

  • KALIPSO

Eesti tingimustes harrastamiseks reeglina ilma kalipsota ei saa, välja arvatud mõni üksik eriti soe suvepäev. Seega tuleb ka see vajaliku varustuse hulka lisada. Samuti soovitame kasutada kiivrit ning vesti, mis aitab ujuvusega, hoiab täiendavalt sooja ja kaitseb kukkumistel võimalike löökide eest.

Kui ostad meie käest lohesurfi komplekti, saad kõik vajaliku, et minna vette ja alustada oma uue seiklusega. Lohe tuleb komplektsena koos poomi, liinide, turvarihma, pumba ja seljakotiga. Laud on varustatud jala-aasadega, uimedega ja käepidemega. Trapetsid on komplekteeritud ja valmis sõitmiseks. Kalipsode valikust leiad endale kindlasti sobiva. Meil on pakkuda erinevaid mudeleid nii piiratud eelarve kui luksuse nautija jaoks.

Me mõistame ja hoolime

Me mõistame, et Sa oled selles spordis uus ja Sul on palju küsimusi. Palun anna meile teada, kuidas saame aidata. Me pühendame Sulle nii palju aega kui vaja, et aidata teha mõtestatud ja informeeritud valik erineva varustuse vahel.

Me oleme avatud 362 päeva aastas - Alusta TÄNA! Meie kontakt asub siin.

TOP